Czółenka damskie – buty na kwadratowym obcasie

czerwone wiązane czółenka

W modzie trendy się zmieniają i zwykle po okresie, kiedy modne są buty, w których trudno jest kobietom chodzić przez dłuższy czas bez skurczy i bólu łydek z powodu niebotycznych obcasów, przychodzi okres na bardziej wygodne obuwie, jakby projektanci chcieli zrekompensować czas niewygody. Jednak nie zawsze takie buty się przyjmują. Na jakie wygodne czółenka damskie warto postawić?

Modne czółenka damskie – wygodne buty biznesowe

Choć większości osób biznesowy dress code kojarzy się w przypadku kobiet ze szpilkami, to jednak można sobie, ku uciesze stóp, pozwolić na bardziej wygodne obuwie. Dobrym przykładem są tu czółenka z paskiem z kwadratowym, niskim obcasem. Zwykle nie przekracza on 6 cm, czyli tyle ile mniej więcej mają standardowe buty do tańca. Są zatem już na wstępie, kiedy tylko się je przymierzy znacznie wygodniejsze. Można je ubrać do eleganckiego zestawu spodni i marynarki, dobierając klasyczny kolor lub bardziej wyróżniający się

Modne czółenka damskie – postaw na ciekawą kolorystykę

Zastanawiając się nad wyborem koloru czółenek na kwadratowym obcasie warto pomyśleć o tym do czego będziemy je nosić. Jeśli ma to być strój formalny warto postawić na klasyczną kolorystykę. Jeśli natomiast nie obowiązuje tradycyjny dress code, można wybrać złocone czy posrebrzane czółenka, a także bordowe lub w kolorze ciemnego różu. Więcej koloru jesienią na pewno się przyda i pozytywnie nastroi do codziennych obowiązków, tym bardziej, że przykre odciski w takim obuwiu nie będą grozić. Zaokrąglone czubki takich butów przywodzą na myśl lata 30-te, kiedy podobne obuwie było modne.