Jak dobierać buty na zimę?

Buty muszą nie tylko dobrze wyglądać, lecz również świetnie się sprawować. Zwłaszcza te, które są przeznaczone do użytkowania zimą, kiedy warunki zewnętrzne ewidentnie nie sprzyjają ich trwałości. Wybierz je mądrze, a nie będziesz musiał przejmować się wychłodzeniem nóg, czy dostającą się do środka wilgocią.

Chroń obuwie przed zawilgoceniem

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy kupowane buty zimowe męskie są w ogóle wodoodporne. Jeżeli sprzedawca nie deklaruje takiej cechy, warto zachować ostrożność. Jednak nawet wtedy nie możesz zapominać o regularnym stosowaniu preparatów impregnujących, które znacząco wydłużą ich żywotność, osłaniając je przed niszczycielskim działaniem wilgoci.

Sam materiał powinien być na tyle oddychający, żeby po wejściu do cieplejszych pomieszczeń nie zaskoczyło Cię wrażenie męczących się i pocących stóp. Dlatego też warto przy wyborze butów zimowych męskich zmierzyć wybrany model, a w przypadku zakupów dokonywanych za pośrednictwem internetu wybrać taki sklep, w którym możliwe jest dokonanie zwrotu.

Dodatkowo zwróć przy zakupie uwagę na to, czy wybrane buty zimowe męskie osłaniają odpowiednio kostkę. Zbyt niskie mogą narażać Cię na nasypywanie się do środka śniegu, co nie tylko jest nieprzyjemne samo w sobie, ale również naraża na stopniowe niszczenie się wnętrza buta. Gdyby jednak do takiej sytuacji dochodziło, pamiętaj, by jak najszybciej zadbać o wysuszenie obuwia i jego wkładek (ale nie przez kładzenie na kaloryferze, ponieważ to akurat mogłoby źle zadziałać na stan butów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *