Jaki system zapięć wybrać w butach northwave?

Wybór profesjonalnych butów do jazdy szosowej jest naprawdę bardzo trudnym wyzwaniem zwłaszcza, że producenci co roku oferuje nowe modele oparte na coraz doskonalszych technologiach. Niniejszy artykuł to idealna propozycja dla tych osób, które chcą poznać tajemnicę zapięć S.L.W.2, które stosowane są w niezawodnych butach northwave.

Buty szosowe dla każdego

S.L.W.2 to nic innego jak Speed Lace Winch – czyli najlepsza alternatywa dla osławionego systemu z żyłką speed lace. Największą zaletą tego niesamowitego systemu jest oczywiście możliwość błyskawicznej regulacji zacisku. Warto wspomnieć także i o tym, że w systemie tym wykorzystano miękki materiał, który znacząco zwiększa wygodę użytkowania. Northwave buty z systemem S.L.W.2 zostały skonstruowane w taki sposób, aby nacisk zapięcia rozkładał się bezpośrednio na całą stopę. Żyłki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które wykorzystywane są na co dzień w żeglarstwie regatowym, dlatego też pod względem odporności stoją na najwyższym poziomie.

 

Zintegrowana pięta IHS

Konstrukcja buta northwave wyróżnia się także jednoczęściową cholewką, dzięki czemu znacząco poprawia się nie tylko wytrzymałość obuwia, ale również jego lekkość. Warty uwagi jest także specjalny profil zapiętka, który dobrze trzyma całą stopę i co najważniejsze jest w całości zintegrowany z butem. Tak nietypowa konstrukcja ma pozytywny wpływ na transfer mocy rowerzysty bezpośrednio na poszczególne pedały.

Ofertę z obuwiem firmy Northwave można znaleźć m.in w tym miejscu.